V zadnjem tednu smo na naši šoli izvedli tudi tehniška dneva za sedmi in osmi razred.
Osmošolci so spoznali pikselacijo. To je posebna zvrst animacije v stop-motion tehniki, zanjo pa je značilno, da so v njej animirani ljudje. Proces animiranja je enak animiranju lutke: lutko (oziroma človeka) premaknemo, jo slikamo, zopet premaknemo, slikamo itn. Kako to izgleda v praksi pa si lahko ogledate v spodnjem animiranem posnetku, ki ga je pripravila ena od skupin.

https://video.arnes.si/api/asset/pmp6jm9trw9s/play.mp4

Sedmošolci pa so se spoznavali s fotografijo in 3D modeliranjem. Pri fotografiji so se najprej spoznali z osnovnimi pravili fotografiranja in nato teoretično znanje preizkusili tudi v praksi, ko so s svojimi mobilnimi napravami poskušali posneti čim boljše fotografije. Poleg fotografije so nekaj časa namenili tudi 3D modeliranju. V računalniški učilnici so se najprej spoznali z osnovnim programom za 3D modeliranje, nato pa je vsak učenec narisal obesek, ki ga bomo v šoli tudi natisnili s pomočjo našega 3D tiskalnika

(Skupno število obiskov 135, 1 obiskov danes)
Dostopnost