V mesecu juniju je stekel triletni projekt NAOKOLI, ki je financiran s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje v katerega so vključene občina Logatec, Idrija in Cerkno ter Zavod za turizem Idrija, ICRA d.o.o. Idrija, vodilni partner projekta pa je LAS s CILjem. V tem projektu, ki spodbuja integracijo vsebin varovanja, ohranjanja narave ter okolja, pa pomembno mesto pod koordinatorstvom učiteljice Karmen Lapanja, nosi tudi OŠ Cerkno. Skupaj z Občino Cerkno bo realizirala zanimivo posodobitev šolskega EKO parka. Park je bil pred leti vzpostavljen kot odlično učno okolje za spoznavanje različnih oblik obnovljivih virov energije in sistemov trajnostnega razvoja. Skozi projekt NAOKOLI pa bomo EKO park nadgradili z rastlinjakom, visokimi gredami, kompostnikom in leseno lopo za shranjevanje vrtnega orodja. Rastlinjak, ki bo v hladnih mesecih ogrevan s posebnim ogrevalnim sistemom in s pomočjo energije ustvarjene v mali solarni in vetrni elektrarni, bo omogočal pridelavo različnih vrtnin, začimb, dišavnic…skozi celotno leto. Tudi izvajanje različnih učno-vzgojnih vsebin, bo tako lahko potekalo skozi celotno šolsko leto in bodo namenjene tako osnovnošolcem, vrtovčkarjem, kakor tudi obiskovalcem CŠOD Cerkno. V okviru projekta bo šola dobila tudi različna vrtna orodja (vrtne škarje, ročne žage za obrezovanje sadnega drevja, grablje, lopate, motike, vrtno kosilnico, električno žago, posode za pripravo naravnih škopiv, namakalni sistem za visoke grede in druge pripomočke) v skupni vrednosti 8.000 €, ki jih bodo lahko učenci uporabljali za urejanje EKO parka. Skozi park bo dograjena tudi nova sprehajalna pot (leseni tlakovci), ki bo vodila med različnimi učnimi točkami.

Urejanje šolskega vrta in nameščanje namakalnega sistema