1. september je letos pomemben dan za skoraj 21.000 slovenskih prvošolčkov, ki so včeraj prvič prestopili prag osnovne šole. Naša šola postaja bogatejša za 39 radoživih, veselih, znanja in številnih zanimivih doživljajev željnih učencev in učenk na matični šoli in treh prvošolcev na podružnični šoli v Šebreljah. Letošnji kulturni program so za prvošolce in njihove starše pripravili drugošolci in v gledališki predstavi pospremili Piko Nogavičko novim šolskim dogodivščinam naproti. Ob koncu prireditve pa je sledilo prvo snidenje učencev z novimi učiteljicami. Učiteljice prvih razredov v šolskem letu 2022/2023 Alenka Bogataj, Ana Marija Kavčič, Teja Mlakar, Doris Kacin Bogataj in Zala Kuralt so učence pospremile k prvim učnim aktivnostim. Z željo, da se v novem okolju, ob novih prijateljih počutijo dobro in da doživijo na novi poti čim več prijetnih trenutkov, jih je nagovoril ravnatelj Mitja Dežela. Seveda pa tudi letos ni manjkala okusna torta, ki je nastala izpod slaščičarskih rok naše kuharice Danijele. Tako kot vsako leto se nam je pridružil policist s policijske postaje Idrija Zoran Dobravec, ki je starše in učence opomnil, kako pomembna je skrb za varnost najmlajših udeležence v prometu. Ne le v prvih dneh šole, ampak skozi celotno leto. Niso pomembne minute, pomembno je varno prispeti na cilj. Kot gost se je letošnjega sprejema udeležil tudi župan Občine Cerkno in predstavnik ustanovitelja našega zavoda gospod Gašper Uršič.

(Skupno število obiskov 457, 1 obiskov danes)
Dostopnost