V četrtek, 29. 2., je na šoli potekal predizbor prispelih haig za 18. Svetovno tekmovanje v pisanju otroške haiku poezije pod okriljem JAL Fundacije na Japonskem. Letošnja tema tekmovanja je bila »DRUŽINA«. Do konca januarja je na šolo prišlo skoraj 300 haig iz vse Slovenije, sodelovalo je 30 šol in 3 posamezniki. Presenetila nas je visoka kvaliteta prispelih izdelkov, le majhna peščica jih je bila zaradi odstopanja od zahtev izločena. Izbor najboljših je bil izjemno zahteven. V letošnji komisiji sta sodelovala: Jožek Štucin, upokojeni glasbeni pedagog in dolgoletni nosilec tekmovanja, in Silva Menard, upokojena učiteljica likovne umetnosti.

Vsem izbranim na nadaljnji poti tekmovanja želimo veliko uspehov. 😊

Tudi na letošnjem tekmovanju predvidevamo izid slovenske izdaje publikacije, v kateri bomo pokazali velik nabor prispelih izdelkov.

POVEZAVA NA PODSTRAN PROJEKTA