V soboto, 1. junija 2024 je v letu XXXIII. olimpijskih iger moderne dobe, ki se bodo pričele 26. julija v Parizu, slovenska bakla potovala tudi skozi Cerkno. Namen slovenske bakle je širjenje vrednot olimpizma in povezuje ljudi iz vseh koncev naše države. To bo našim športnikom in športnicam, ki bodo v času iger zastopali barve Republike Slovenije, vlilo še dodatno moč in motivacijo.
Zgodba slovenske bakle se je začela pisati pred olimpijskimi igrami v Tokiu. Rojena je bila v pepelu in ognju jeklarne v Ravnah na Koroškem. Bakla v sebi nosi večstoletno jeklarsko tradicijo, obenem pa predstavlja poklon vsem vpetim v njeno izdelavo in vsem slovenskim športnikom in športnicam. V srčici vsakega elementa tli močan simbolizem, kar daje bakli poseben, avtentičen slovenski duh. Ročaj je izdelan iz bukovega lesa, ki simbolizira modrost in samozavest, objema pa ga pet olimpijskih krogov. Le-ti so simbol povezovanja, ene izmed ključnih vrednot Mednarodnega olimpijskega komiteja. Plamenica, oblikovana kot krona in z vgravirano silhueto Triglava, je izdelana iz nerjavečega jekla, ki pa simbolizira trdnost in trajnost. Plamen v kroni bakle širi toploto in svetlobo, simbol upanja.
S Starega trga pred fontano v Cerknem je olimpijsko baklo poneslo okoli 60 posameznikov, predstavnikov cerkljanskih društev, klubov in organizacij, proti vrhu Smučarskega centra Cerkno. Pri prenosu so sodelovali tudi številni učenci in učenke naše šole ter tako prispevali kamenček v slovenski olimpijski mozaik vrednot, ki jih poudarja svetovno olimpijsko gibanje. Vsem sodelujočim, iskrene čestitke.

(Skupno število obiskov 233, 1 obiskov danes)
Dostopnost