Šinkovčevi dnevi poezije so letos na Vojskem potekali že 4. leto zapored v okviru JSKD Idrija. Kot vsa leta poprej, so naši mladi pesniki na natečaju sodelovali tudi letos. Prijavili smo se na temo »Pesmi o naravi« in na temo, ki je bila vzpodbujena na verze iz Šinkovčeve pesmi:

VPRAŠANJE
Kaj je meni, kaj je z menoj?
Ali sem jedro? Prazna lupina?
Ali tema sem ali sinjina,
ali mrtvilo ali razvoj?

Na zadnjo temo je pesnila tudi osmošolka Lana Mavri, ki je že tekom šolskega leta pod mentorstvom učiteljice Mojce Lipužič Moravec pripravila venček osebno-izpovednih pesmi. Pokazala je, da ima izreden talent, za katerega je bila tudi nagrajena. V kategoriji tretje triade, na prej omenjeno temo, je Lana za svojo pesem dosegla prvo mesto med mladimi pesniki.

MISEL BESEDE
Besede kapljajo iz tvojih ust,
rdeče tečejo s krvjo nedolžnih,
raztrgane, še preden so lahko
ugriznile nazaj.

Sladko sproščenje,
ki omili notranjo bolečino,
ovija moje ime.

Kapljanje solz se zdi
kot dih svežega zraka
tik po zadušitvi.

Poizkušam ne razmišljati o koncu,
misel na to je hladna
kakor škrlatna kri,
ki se neslišno pretaka
po mrtvem telesu.

Počutim se stisnjeno,
kot bi bila v prostoru brez
zraka, izhoda.
Lana Mavri

Lani iskrene čestitke za dosežen uspeh, z željo, da bomo lahko še naprej prebirali njene verze.