Tudi v letošnjem šolskem letu v sodelovanju s Košarkarskim klubom Cerkno izvajamo interesno dejavnost košarke. Treningi potekajo vsak torek in četrtek od 16.00 do 18.30 ure v veliki šolski telovadnici. Mlajša skupina od prvega do petega razreda ima treninge od 16.00 do 17.00 ure. V tej skupini je 12 otrok. Starejša skupina od šestega do devetega razreda pa ima treninge od 17.00 do 18.30 ure. V tej skupini pa je trenutno 10 otrok. Razveseljivo je, da treninge mlajše skupine že vodijo tisti, ki so pred kratkim zapustili OŠ in se aktivno vključili v delovanje kluba (Tit Katarič, Oleg Poženel). Vabljeni tudi novi člani.
V prihodnjem tednu, 14. oktobra bomo v sodelovanju s Košarkarsko zvezo Slovenije na šolskih športnih površinah izpeljali zanimivo dejavnost pod imenom Igriva košarka. S projektom Igriva košarka nacionalna zveza popularizira tovrstni šport in ga poskuša približati najmlajšim. Projekt omogoča dostop do košarkarske igre vsem otrokom z željo po spoznavanju košarkarske žoge in koša. Igriva košarka je namenjena dečkom in deklicam starosti od 4 do 9 let. Pri igrivi košarki je igra odraslih prirejena potrebam in značilnostim otrok. Načelo igre je razmeroma preprosto: otroci naj igrajo košarko, ki ustreza stopnji njihovega telesnega in duševnega razvoja. Igro odraslih jim zato prilagodimo. Ekipa Igrive košarke vsako leto obišče 150 osnovnih šol, vrtcev in dogodkov ter ta prelepi šport približa prek 30.000 otrokom. Odziv najmlajših ter ostalih sodelujočih je bil vselej odličen, saj se je Igriva košarka izkazala za izjemno atraktiven projekt, katerega zaščitni znak je po EuroBasketu 2013 postala tudi priljubljena maskota Lipko. Seveda bo letošnja izvedba potekala v prilagojeni izvedbi saj moramo upoštevati zahtevne preventivne ukrepe povezane z letošnjo epidemijo.