Leto je naokoli in naša šola je ponovno odprla svoja vrata. V petek, 1. 9. 2023, je prag OŠ Cerkno prvič prestopilo 39 učencev na matični šoli in 2 učenca na podružnični šoli Šebrelje. Prireditev je potekala v veliki telovadnici OŠ Cerkno. V uvodu so si učenci in njihovi starši ogledali gledališko predstavo Mineštralala Miškinega gledališča. Predstava je bila kot nalašč za prvi šolski dan, ki je poln veselja in sreče, saj govori o tem, da srečo vedno nosimo v sebi. Po predstavi sta učence nagovorila tudi ravnatelj g. Mitja Dežela in policist g. Zoran Dobravec. Učencem in otrokom sta namenila spodbudne besede ter jih seznanila s pomembnimi informacijami. Sledila je šolska himna, ki so jo zapeli učenci drugega razreda. Drugošolci so prvošolcem podali roke in jih v sprevodu pospremili do njihovih učilnic, kjer so se spoznali z novimi učiteljicami. Na koncu je sledilo sladko presenečenje – torta. Vsem prvošolčkom želimo lep in pogumen vstop v šolske klopi ter uspešno šolsko leto.

(Skupno število obiskov 244, 1 obiskov danes)
Dostopnost