V petek, 23. decembra smo imeli na šoli prednovoletno prireditev. Uvodni del prireditve je bil namenjen obeležitvi državnega praznika ob dnevu samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra. “V sodobnem času je zelo težko ustanoviti samostojno in neodvisno državo. V zadnjih tridesetih letih je v svetu to uspelo zgolj 9 narodom, 5 z območja Evrope, ena izmed teh je Republika Slovenija. Še težje kot ustanoviti, pa jo je ob vseh današnjih izzivih, gospodarskih, energetskih, družbenih, državo ohraniti. Prav vsi moramo in zmoremo stopiti enotno skupaj in domovini, kakor tudi drug drugemu, po najboljših močeh pomagati v tem zahtevnem obdobju,” je v nagovoru izpostavil ravnatelj Mitja Dežela. Na prireditvi so se nam pridružili tudi naši prijatelji taborniki in skavti ter z betlehemsko lučko miru in poslanico zaželeli vsem skupaj, vse dobro v prihajajočem letu. Ob zaključku uradnega dela prireditve pa je učiteljica Mojca Lipužič Moravec učencem 8. in 9. razreda podelila nagrade, ki so prispele vse z Japonske. Učenci so namreč v preteklem šolskem letu sodelovali na 17. svetovnem natečaju v pisanju otroške haiku poezije pod okriljem JAL Fundacije na Japonskem, in sicer z naslovom »Mesta«. Na slovenskem delu natečaja je tekmovalo 45 šol z več kot 450 haigami. V svetovnem merilu pa je sodelovalo 45 držav sveta in na Japonsko je prispelo 15.531 haig. 155 udeležencev natečaja je prejelo najvišjo nagrado GRAND JAL PRIZE, 518 pa drugo nagrado JAL PRIZE. JAL PRIZE nagrado je na naši šoli prejelo kar sedem učencev: Jan Hojak, Uroš Abram, Eva Obid, Lana Mavri, Tibor Jeram, Mirna Močnik, med prejemnike najvišje nagrade GRAND JAL PRIZE pa se je povzpela učenka 9. razreda, Tinkara Tušar. Vsem učencem iskrene čestitke.
Drugi del prireditve pa je bil bolj zabavnega značaja. Poleg mladinskega pevskega zbora OŠ Cerkno, so se nam pridružili tudi člani ansambla Crklani (Katarina Menegatti, Uroš Menegatti, Aleš Menegatti, Tilen Mavri, Martin Seljak, Tjaž Brelih) in nas ob zvokih slovenske narodno zabavne glasbe in božičnih melodij, zazibali v plesne ritme. Ustvarili so čudovito prednovoletno vzdušje, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Nekaj utrinkov z zaključne prireditve ob koncu leta 2022.

 

Vabimo tudi k poslušanju prvega obzornika v šolskem letu 2022/2023. Objavili smo ga v podcastih: 

5# podcast; 1. obzornik v šolskem letu 2022/2023 (objavljeno 29.12.2022, pripravili: ŠRTV OŠ Cerkno)

 

(Skupno število obiskov 478, 1 obiskov danes)
Dostopnost