NAJNOVEJŠE OBJAVE

Naravoslovni dan in nove visoke grede

Naravoslovni dan in nove visoke grede

Zimsko spanje se počasi bliža koncu, čeprav zima še kar ni rekla zadnje besede. Na našem šolskem ekovrtu pa je dogajanje prav pomladno. Začetek marca smo se  s šestošolci učili obrezovati sadno drevje in počistili vrt, ter sadovnjak. Rane, ki so na drevju nastale po...

več...
Ah, ti ljubi čas! Je bilo prej res vse bolje?

Ah, ti ljubi čas! Je bilo prej res vse bolje?

To vprašanje so si postavili učenci naše šole in njihovi vrstniki iz Nemčije (Netzschkau), Poljske (Kadcza, Bialystok) in Češke (Primda), ki so od septembra 2020 do konca marca 2021 soustvarjali mednarodni projekt za nemško tekmovanje Evropa v šoli (Europäischer...

več...
Proteusovo tekmovanje

Proteusovo tekmovanje

V šolskem letu 2020/2021 je bila tema biološkega tekmovanja GLIVE. To je kraljestvo organizmov, ki vsebuje nam številne znane vrste. Od gob, ki jih nabiramo, do plesni, ki se neljubo pojavljajo na živilih. Med njimi pa je za človeštvo zelo pomembna gliva, ki nam...

več...
Samotestiranje na SARS-CoV-2 za učence 3. triade

Samotestiranje na SARS-CoV-2 za učence 3. triade

Spoštovani starši. S strani MIZŠ smo prejeli okrožnico v kateri nas resorno ministrstvo naproša, da pridobimo podatke o številu otrok, ki bi se želeli prstovoljno testirati na virus SARS-CoV-2. V kolikor bo s strani pristojnih inštitucij sprejeta takšna odločitev, bo...

več...
ŠPORTNI DAN: VSAK KORAK ŠTEJE

ŠPORTNI DAN: VSAK KORAK ŠTEJE

V četrtek, 1. 4. 2021, smo na OŠ Cerkno za učence od 6. do 9. razreda izvedli športni dan na daljavo. Tokrat smo izvedli tekmovanje med posameznimi razredi, ki smo ga poimenovali »VSAK KORAK ŠTEJE«, po zgledu nekaterih slovenskih gimnazij. Pobudo za projekt so skovali...

več...
NAGRADNO USTVARJALNI NATEČAJ

NAGRADNO USTVARJALNI NATEČAJ

​Pred nami so velikonočni prazniki, zaznamovani s ponovnim zaprtjem vrtcev in zaustavitvijo javnega življenja. Zagotovo bo v tem času marsikdo imel težave z organizacijo varstva za najmlajše člane družine. Kljub vsemu pa bo nekaterim to obdobje prineslo več časa za...

več...
»MRAVLJICE« V TREBENČAH

»MRAVLJICE« V TREBENČAH

Topli spomladanski dnevi vabijo v naravo, zato smo se »Mravljice« v sredo 24. marca odpravili na prvi planinski  pohod v Trebenče (pohod v okviru programa Mali sonček). Pot nas je vodila čez Brdce, kjer smo si na travniku pripravili malico z razgledom. Malica v naravi...

več...
(Skupno število obiskov 6.679, 4 obiskov danes)
Dostopnost